- 5 Star™ Office presentation binders, provide a good value, quality option for professional presenting
- Polypropylene
- Plastic pockets with Inserts
- Clear pockets on spine and front cover for personalisation
- Made from heavy-weight polypropylene over board
- Extra wide for use with punched pockets
- Size: A4
<
>
5 Star 4D-Ring Presentation Ring Binder A4 Polypropylene 25mm Black (Pack of 10) 933007
91 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: FS504757746 Stock Available
-
Product Code: FS295829231 Stock Available
-
Product Code: SKU-108572Stock is Available
-
Product Code: KF216601910 Stock Available
-
Product Code: KF01330Stock is Available
-
Product Code: KF015301416 Stock Available
-
Product Code: SKU-122302Stock is Available
-
Product Code: ES4718750 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Ring Type | D-Ring |
| Size | A4 |
| Dimensions | 259x317x45mm |
| Clear Pocket | Spine and Front Cover |
| Capacity | 250 Sheets |
| Orientation | Portrait |
| Number Of Rings | 4 Ring |
| Material | PP On Board |
| Manufacturer | Spicers |
| Spine Width | 25mm Spine |
| Weight | 390g |
Product Information
| Brand | 5 Star |
| Type | Binder |
Description
5 Star™ Office presentation binders, provide a good value, quality option for professional presenting. They are extra wide format for use with punched pockets and made from a heavyweight polypropylene over board for strength and durability. Clear pockets on spine and front cover for personalisation.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
