- 12mm wide, 4m long
- High quality genuine Brother cassette
- Ensure clear, durable results
<
>
Brother Black On Pastel Purple Label Tape 12mm x 8m - TZEMQF31
Stock is Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black/Purple |
| Label colour | Black |
| Tape type | TZe |
| Product colour | Grey |
| Print technology | Thermal transfer |
| Country of origin | China |
| Finish type | Gloss |
| Laminated | Yes |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Compatibility | Brother PT-E110VP |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Tape width | 1.2 cm |
| Tape length | 4 m |
| Width | 18 mm |
| Depth | 70 mm |
| Height | 98 mm |
| Weight | 38 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 155 mm |
| Package depth | 185 mm |
| Package height | 120 mm |
| Package type | Blister |
| Package weight | 44 g |
| Pallet gross height | 13.5 cm |
| Master (outer) cases per pallet | 280 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 28 pc(s) |
| Pallet gross weight | 253.2 kg |
| Products per pallet | 5600 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 48219090 |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
