- Page yield: up to 550
- Colour: Black
- Compatible with: Brother all in one MFC-J5330DW, MFC-J5730DW, MFC-J6530DW and MFC-J6930DW
- Original Brother inkjet cartridge
- Standard yield
<
>
Brother LC3217BK Inkjet Cartridge Black LC3217BK
130 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: BA76212112 Stock Available
-
Product Code: OK064208 Stock Available
-
Product Code: OK064193 Stock Available
-
Product Code: OK064182 Stock Available
-
Product Code: OK064173 Stock Available
-
Product Code: GL94572119 Stock Available
-
Product Code: BA5623615 Stock Available
-
Product Code: KF260383047 Stock Available
-
Product Code: BA6940011 Stock Available
-
Product Code: BC1000212500 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | MFC-J6930DW\nMFC-J5930DW\nMFC-J5730DW\nMFC-J5335DW\nMFC-J6935DW\nMFC-J6530DW\nMFC-J5330DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black ink page yield | 550 pages |
| Black ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Black ink volume | 550 ml |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 20 mm |
| Depth | 80 mm |
| Height | 120 mm |
| Weight | 51 g |
| Package weight | 61 g |
| Package type | Blister |
| Pallet gross height | 18 cm |
| Products per pallet | 4200 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 7 pc(s) |
| Pallet gross weight | 253.6 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
