- Prints 1,200 pages in accordance with ISO/IEC 19752
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
<
>
Brother TN-2210 Toner Cartridge Black TN2210
11 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | HL-2240, HL-2240D, HL-2250DN, HL-2270DW, FAX-2840, FAX-2940, DCP-7060D, DCP-7065DN, DCP-7070DW, MFC-7360N, MFC-7460DN, MFC-7860DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 1200 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Country of origin | China |
| Width | 110 mm |
| Depth | 198 mm |
| Height | 369 mm |
| Weight | 463 g |
| Dimensions (WxDxH) | 283 x 136 x 47 mm |
| Package dimensions (WxDxH) | 366 x 117 x 202 mm |
| Package weight | 920 g |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Products per pallet | 126 pc(s) |
| Pallet gross height | 16.8 cm |
| Pallet gross weight | 136.1 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
