- Prints up to 3,000 pages in accordance to ISO/IEC 19752
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste, to save you paper, time and money
- Using this Brother TN-2420 original laser toner cartridge protects your printer warranty
- The TN-2420 high yield toner cartridge is ideal if you print high volumes and can reduce your printing costs
<
>
Brother TN-2420 Toner Cartridge Black TN2420
355 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | DCP-L2530DW\nDCP-L2510D\nHL-L2375DW\nHL-L2370DN\nHL-L2350DW\nHL-L2310D\nMFC-L2750DW\nMFC-L2730DW\nMFC-L2710DW\nMFC-L2710DN |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 3000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| OEM code | TN-2420 |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 124 mm |
| Depth | 172 mm |
| Height | 353 mm |
| Weight | 435 g |
| Package width | 172 mm |
| Package depth | 122 mm |
| Package height | 356 mm |
| Package weight | 785 g |
| Package type | Box |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 4977766779494 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 42 pc(s) |
| Layers per pallet | 7 pc(s) |
| Products per pallet | 126 pc(s) |
| Pallet gross height | 15.5 cm |
| Pallet gross weight | 327.7 kg |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
