- Prints 8,000 pages in accordance with ISO/IEC19752
- High quality genuine Brother cartridge
- Prevents waste to save you paper, time and money
<
>
Brother TN-3380 Toner Cartridge High Yield Black TN3380
Stock is Available
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Compatibility | DCP-8110, 8150, 8155, 8250, HL-5440, 5450, 5470, 6180, MFC-8510, 8520, 8710, 8950 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 8000 pages |
| Cartridge return & recycling | Yes |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 201 mm |
| Depth | 149 mm |
| Height | 362 mm |
| Weight | 722 g |
| Dimensions (WxDxH) | 290 x 132 x 81 mm |
| Package dimensions (WxDxH) | 362 x 201 x 149 mm |
| Package weight | 1.24 kg |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 50 pc(s) |
| Layers per pallet | 10 pc(s) |
| Products per pallet | 150 pc(s) |
| Pallet gross height | 18.4 cm |
| Pallet gross weight | 178 kg |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Toner |
Description
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
