- Perfect for creating temporary notices in a variety of shapes and sizes
- Made of durable film tape
- 29mm wide, 15.24m long
- High quality genuine Brother roll
- Ensure clear, durable results
<
>
Brother DK22211 White Film Tape
168 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | White |
| Compatible Or Original | Original |
| Dimensions | 29mmx15.2m |
| For Use With | QL-1050/QL-1050N/QL-1060N/QL-1100/QL-1110NWB/QL-500/QL-500A/QL-500W/QL-550/QL-560VP/QL-570/QL-580N/QL-650TD/QL-700/QL-710W/QL-720NW/QL-800/QL-810W/QL- |
| Form | DK Tape |
| Material | Film |
| On Promotion | No |
| Quantity Supplied | 1 Roll |
| Recyclable | Yes |
| Manufacturer | Brother |
| Tape/Label Colour | White |
| Tape Width | 29mm |
| Tape Size | 29mm |
| Warranty | 12 Months |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Label Tape |
Description
This Black on White DK-22211 Continuous Film Label Roll has been rigorously tested by the Brother team to be as durable and dependable as possible. The refill tape uses the latest in direct thermal printing technology, and comes complete with permanent adhesive for stronger sticking power
Perfect for creating notices in a variety of shapes and sizes, the DK-22211 was developed to offer you creative freedom when producing custom made signage, by simply cutting the tape yourself – depending on your required dimensions.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
