- 4-hole punched to fit lever arch files
- 2mm, 10mm and 20mm square ruled
- 70gsm paper
- 50 sheets
- Size: A4
<
>
Chartwell 2/10/20mm Graph Pad A4 50 Leaf J34B
16 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: SKU-107917Stock is Available
-
Product Code: FS5008281971 Stock Available
-
Product Code: FS296247716 Stock Available
-
Product Code: FS2951952229 Stock Available
-
Product Code: FS2951871825 Stock Available
-
Product Code: FS297595400 Stock Available
-
Product Code: FS3328962064 Stock Available
-
Product Code: FS2962044896 Stock Available
-
Product Code: FS2966382553 Stock Available
Product Details
General Information
| Size | A4 |
| Dimensions | 297x211mm |
| Country of Origin | UK |
| Biodegradable | 100% Biodegradable |
| Recyclable | 100% Recyclable |
| Punched | 4 Holes |
| Pages | 50 Sheets |
| Manufacturer | Clairefontaine |
| Grammage | 70gsm |
| Rulings | 2-10-20mm |
| Weight | 300g |
Product Information
| Brand | Chartwell |
| Type | Graph Paper |
Description
The high quality Clairefontaine Chartwell Student Graph Pad is ideal for amateurs and professionals alike. Individually shrink wrapped, this graph pad is printed on 70gsm wove paper for the highest quality. Hole-punch with 4 holes to fit to standard lever arch files. Each pad has 50 sheets and is ruled on one side with a graph in blue on white paper to 2/10/20mm leaving you free to write notes on the reverse. The pages are photographically non-reproducible for the safety of your work.
Alternative Products
Reviews
No Reviews
