- V shaped base
- Strong 240gsm reinforced board
- Reinforced manilla suspension files
- Pack of 25
- Colour: Blue
- Size: A4
<
>
Elba Suspension File Manilla A4 Blue (25 Pack) 100331149
6 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: ST41095902 Stock Available
-
Product Code: ST41089248 Stock Available
-
Product Code: AVL7173239 Stock Available
-
Product Code: AVL7163987 Stock Available
-
Product Code: RX1104013 Stock Available
-
Product Code: KF260724708 Stock Available
-
Product Code: KF310032094 Stock Available
-
Product Code: JDF66368123 Stock Available
-
Product Code: 3M231622121 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Blue |
| Size | A4 |
| Capacity | 15mm |
| Dimensions | 240x330mm |
| For Use In | Filing Cabinets |
| Form | V-Base Files |
| Manufacturer | Hamelin |
| Material | Manilla |
| Grammage | 240gsm |
| Runner Width | 330mm |
| Warranty | Lifetime Guarantee |
Product Information
| Brand | Elba |
| Type | Suspension File & Accessories |
Description
These Elba Ultimate Verticflex suspension files are made from strong 240gsm manilla, reinforced with cotton fibres for maximum resistance and durability. Suitable for filing A4 sized documentation, these suspension files feature a V shaped base and are supplied in a pack of 25 blue files.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Reviews
No Reviews
