- Original HP 128A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Black (~2,000 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Ideal for printing professional output in home offices or small businesses. These Original HP Toner Cartridges deliver consistent, high-quality results.
- Depend on Original HP 128A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
<
>
HP 128A Original LaserJet Toner Cartridge Black CE320A
19 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 128 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 2000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CE320A |
| Total amount of recycled materials used for making | 19% |
| Country of origin | China, Japan |
| HP segment | Business, Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 365 mm |
| Depth | 100 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 600 g |
| Package width | 365 mm |
| Package depth | 100 mm |
| Package height | 110 mm |
| Package weight | 800 g |
| Package type | Box |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 4.5 |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 40 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 24 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 24 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 280 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet (EU) | 24 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 216 pc(s) |
| Pallet gross width | 112.2 cm |
| Pallet gross length | 93.8 cm |
| Pallet gross height | 124.4 cm |
| Pallet gross weight | 193.3 kg |
| Pallet weight (EU) | 193.3 kg |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
