- Original HP 410A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- HP 410 toner cartridges work with: HP LaserJet Pro M377, M452, M477
- 1 Yellow (~2,300 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Ideal for producing professional-quality colour prints at high speeds your HP printer or MFP was built for, while helping protect against fraud.
- Depend on Original HP 410A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
<
>
HP 410A Original LaserJet Toner Cartridge Yellow CF412A
76 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: SV42819Stock is Available
-
Product Code: FS295179Stock is Available
-
Product Code: FS297307Stock is Available
-
Product Code: FS3979213671 Stock Available
-
Product Code: HT923106 Stock Available
-
Product Code: FS5009254096 Stock Available
-
Product Code: FS2962044896 Stock Available
-
Product Code: FS2969052040 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Yellow |
| Type | Original |
| Printing colours | Yellow |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 410 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour toner page yield | 2300 pages |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | CF412A |
| Country of origin | Japan |
| HP segment | Enterprise |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 32.5 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Width | 363 mm |
| Depth | 102 mm |
| Height | 123 mm |
| Weight | 600 g |
| Package width | 363 mm |
| Package depth | 102 mm |
| Package height | 123 mm |
| Package weight | 900 g |
| Package type | Box |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 4.7 |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 36 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 27 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 21 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 243 pc(s) |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Products per pallet | 243 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 168 pc(s) |
| Pallet gross weight | 239.2 kg |
| Pallet weight (EU) | 171.7 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 888793807521 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
People who bought this also bought
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
