- Original HP 645A Toner Cartridges deliver legendary HP print quality.
- 1 Black (~13,000 pages)
- Print high-quality black text and brilliant graphics with Original HP Supplies designed for reliability.
- Reliable printing you can trust
- Ideal for customers that want accurate, consistent colour in toner cartridges designed for reliable, cost-effective performance.
- Depend on Original HP 645A Toner Cartridges designed specifically for your HP printer.
- Toner cartridge; Recycling guide
<
>
HP 645A Original LaserJet Toner Cartridge Black C9730A
4 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | HP |
| Compatibility | HP 645 toner cartridges work with |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 13000 pages |
| Black toner cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | Standard Yield |
| OEM code | C9730A |
| Quantity per box | 1 pc(s) |
| Total amount of recycled materials used for making | 17% |
| Country of origin | Japan |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 25 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 500 mm |
| Depth | 160 mm |
| Height | 265 mm |
| Weight | 2.3 kg |
| Package width | 500 mm |
| Package depth | 160 mm |
| Package height | 265 mm |
| Package weight | 2.9 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 11.6 |
| Print technology | Laser printing |
| Maximum number of stacking cartons | 16 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 14 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer (EU) | 11 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 56 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Products per pallet | 56 pc(s) |
| Products per pallet (EU) | 33 pc(s) |
| Pallet gross weight | 182.6 kg |
| Pallet weight (EU) | 121 kg |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 088698445402 |
| UNSPSC-code | 44103103 |
| Box contents | Toner cartridge; Recycling guide |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Toner |
Description
Alternative Products
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
