- AEC students, AEC professionals and freelancers, construction offices, universities, and small AEC workteams.
<
>
HP 711 Original Ink Cartridge 29-ml Cyan 3-pack CZ134A
23 Stock Available
People who bought this also bought
-
Product Code: WX260826377 Stock Available
-
Product Code: WX2604010381 Stock Available
-
Product Code: AU038401145 Stock Available
-
Product Code: FS296263574 Stock Available
-
Product Code: FS912939Stock is Available
-
Product Code: SS7054228 Stock Available
-
Product Code: KF27001Stock is Available
-
Product Code: PEN50BK776 Stock Available
Product Details
General Information
| Colour | Cyan |
| Compatibility | HP DesignJet T100, T120, T125, T130, T520, T525, T530 Printer series |
| Print technology | Thermal inkjet |
| Printing colours | Cyan |
| OEM code | CZ134A |
| Country of origin | Singapore, Malaysia |
| Width | 114.8 mm |
| Depth | 45 mm |
| Height | 100.1 mm |
| Weight | 180 g |
| Package width | 114.8 mm |
| Package depth | 45 mm |
| Package height | 100.1 mm |
| Package weight | 180 g |
| Package type | Box |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Master (outer) cases per pallet | 96 pc(s) |
| Products per pallet | 2304 pc(s) |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Pallet gross weight | 460.6 kg |
| Products per master (outer) case | 24 pc(s) |
| Master (outer) case gross weight | 4.59 kg |
| Quantity per pack | 3 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other EU Hazard statement(s) | EUH208 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 16 pc(s) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1016 x 1219.2 x 1163.3 mm |
| Stacking number for pallet | 2 pc(s) |
| Box contents | 3 ink cartridges |
| UNSPSC-code | 441031052 |
Product Information
| Brand | Hewlett Packard |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
