- Securely store your laptop or ultrabook & accessories
- Fits up to 15.6''/39.6cm devices
- Hard wearing Nylon clamshell case
- Protects and cushions your laptop
- Detachable padded shoulder strap
- Mulitple accessories pockets
- Securely store your laptop or ultrabook & accessories
- fits up to 15.6''/39.6cm devices
- hard wearing Nylon clamshell case
- protects and cushions your laptop
- detachable padded shoulder strap
- mulitple accessories pockets
<
>
Kensington K62560EU Simply Portable SP30 15.6 Inch Clamshell Laptop Case
Stock is Available
Product Details
General Information
| Colour | Black |
| Capacity | 19.5 Litres |
| Dimensions | 350x170xx425mm |
| Material | Polyester |
| Notebook Size | Up To 14in |
| Laptop Compartment | Yes |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Warranty | 1 Year Warranty |
| Weight | 860g |
Product Information
| Brand | Kensington |
| Type | Laptop |
Description
A classic yet functional laptop case, the Kensington SP30 Case, has a storage space for all your important items.
The padded laptop compartment protects your laptop while the front flap pocket offers quick access to the items you need most. It even attaches to your roller bag for easy airport travel.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
