- Size: 1550x870mm
- Yellow Felt
- Excellent felt surface to pin and display notices
- Contemporary slim and stylish frame delivers a more accessible and optimal display surface
- InvisaMount(TM) system makes installation easy and fixings are neatly concealed behind the notice bo
- InvisaMountÃÆ’Æ’Ãâ€šÂ¢ÃÆ’Â¢ÃÆ’¢âہ¡Ãâ€šÂ¬ÃÆ’…Ãâ€šÂ¾ÃÆ’‚ÂÂ
<
>
Nobo 1915432 Impression Pro 1550x870mm Widescreen Yellow Felt Notice Board
Stock is Available
Product Details
General Information
| Size | Other Sizes |
| Frame | Aluminium Frame |
| Fixing | Wall Mounted Board |
| Dimensions | 1220x15x690mm |
| Board Surface | Felt Board |
| Board Size | 1550x870mm |
| Colour | Yellow |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Warranty | 10 Year Guarantee |
| Weight | 4.956kg |
Product Information
| Brand | Nobo |
| Type | Display Board |
Description
Widescreen format felt notice board with contemporary slim and unobtrusive frame offering a more accessible and expansive display surface.
The InvisaMount™ system makes installation easy and fixings are neatly concealed behind the board. Excellent felt notice board surface to pin and display your notices.
Size: 1550x870mm.
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
