- Staples for the 100E / 105E / 106E (5000)
<
>
Rapid SuperStrong Staples 66-8 Electric
Stock is Available
Product Details
General Information
| Colour | Silver |
| Environment Support | 100% Recyclable |
| For Stapling | Up to 50 sheets (80gsm) |
| Country of Origin | China |
| Dimensions | 30x54x114mm |
| Manufacturer | ACCO Brands |
| Staple Size | 66/8mm |
| Weight | 204g |
Product Information
| Brand | Rapid |
| Type | Staples |
Description
For stapling up to 50 sheets, galvanized strong wire for best performance, sharp edges to guarantee the best result
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available, we are working on getting this back in stock as soon as possible.
Reviews
No Reviews
