- High yield
- Original Brother inkjet cartridge
- Compatible with: Brother MFC-J5945DW and MFC-J6945DW printers
- Page yield: up to 5,000
- Colour: Magenta
<
>
Brother LC3239XLM Inkjet Cartridge High Yield Magenta LC3239XLM
28 Stock Available
People who bought this also bought
Product Details
General Information
| Colour | Magenta |
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | HL-J6000DW\nMFC-J5945DW\nMFC-J6945DW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Colour ink page yield | 5000 pages |
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Print technology | Inkjet printing |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | LC-3239XLM |
| Country of origin | Philippines |
| Width | 17 mm |
| Depth | 84 mm |
| Height | 120 mm |
| Weight | 109 g |
| Package weight | 130 g |
| Pallet gross height | 15.7 cm |
| Products per pallet | 2800 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 28 pc(s) |
| Layers per pallet | 4 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 7 pc(s) |
| Pallet gross weight | 398.8 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
Product Information
| Brand | Brother |
| Type | Ink |
Description
Alternative Products
We are sorry but no alternatives are currently available.
Additional Documentation
Reviews
No Reviews
